Samir Šibonjić
Samir Šibonjić kandidat je Stranke demokratske aktivnosti za Općinskog načelnika Zavidovića na izborima 2020. godine. U protekle četiri godine bio je član Općinsko vijeća Zavidovići gdje je važio za jednog od najaktivnijih vijećnika.
Rođen je 12. 6. 1978. godine u Zavidovićima, a poslije završetka gimnazije obrazovanje nastavlja u Turskoj na prestižnim univerzitetima u Ankari i Istanbulu gdje je studirao turski jezik i medicinske nauke. Oženjen je i otac je troje djece.
Samir Šibonjić je uspješan je privrednik i vlasnik kompanije HAS SA D.O.O, menadžer sa velikim međunarodnim iskustvom i višegodišnjim uspjehom, te dobitnik je nagrade BH BIZNIS za najbrže rastuće preduzeće, a priznanja i nagrade koje posjeduje dokazuju izvrsnost u poslu koji obavlja.
Predsjednik je Udruženja Azerbejdžansko-bosanskog prijateljstva, potpredsjednik Platforme Tursko-bosanskog prijateljstva, predstavnik BiH u Crnomorsko-kaspijskom međunarodnom investicijskom fondu. Više puta je učestvovao na međunarodnim konferencijama i kongresima privrednika gdje uspješno radi na promociji Bosne i Hercegovine i općine Zavidovići. Učestvovao je u bratimljenju više gradova BiH i Turske.
Kao Općinski načelnik zalagat će se implementaciju Programa za 5, a koji sadrži konkretne aktivnosti i projekte u polju privrede, turizma, infrastrukture, društva i kulture te mladih i sporta.
Samir Šibonjić je i za vrijeme svog vijećničkog mandata uputio niz inicijativa iz navednih oblasti, a što su prepoznali građani i naročito mladi ljudi koji su odlučili podržati njegovu kandidaturu pod slaganom „Vrijeme je za promjene“ te su se priključili Stranci demokratske aktivnosti u borbi za bolje Zavidoviće.
Nedžad Kudelić
Rođen 02.05.1975.godine u Bužimu, (općina Bosanska Krupa). Osnovnu školu završio u Bužimu, a srednju školu Matematičko – fizičko – računarsku, smjer programer, završio u
Cazinu. Diplomirao 11.09.2000. godine na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Tuzli – smjer Upravljanje poslovnim procesima.
U Općinskom organu uprave općine Bužim zaposlen od 14.05.2002. godine.
Iste godine privremeno radio i u MSŠ „Hasan Musić“ Bužim, zbog nedostatka kadrova, kao profesor stručnih ekonomskih predmeta.
Od 2008. godine obavlja poslove Šefa službe za razvoj i poduzetništvo.
Kroz rad u organu uprave stekao preko 50 certifikata među kojima su:
– ECDL – European Computer Driving Licence te certifikati u oblasti Planiranja i provođenja javnih nabavki;
– Upravljanje projektnim ciklusom;
– Certifikat za Strateško planiranje;
Nalazi se na federalnoj i kantonalnoj listi eksperata za prijem državnih službenika u organima državne službe.
Obavljao poslove koordinatora na projektima:
– Projekt upravne odgovornosti – GAP;
– Koordinator Općinskog razvojnog tima za integralno planiranje i implementaciju Strategije razvoja općine Bužim;
– Koordinator za rad sa Savezom općina i gradova u FBiH.
Imenovan voditeljem projekta INTERREG IPA – Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora, pod nazivom „Protection and promotion of chestnut“, čija implementacija je trajala trideset mjeseci od 07/2017 do kraja 2019.godine.
Obavljao i poslove Zamjenika Općinskog načelnika.
U periodu od novembra 2018. do marta 2019. godine, obnašao funkciju Općinskog načelnika općine Bužim.
Trenutno radi kao Savjetnik premijera Unsko-sanskog kantona.
Sretno oženjen i otac troje djece.
Esmir Bašić
Esmir Bašić, Rođen je 1970. godine u Tešnju. Osnovnu školu završio je u Bobarama i Kaloševiću. Srednju školu u Tesliću. PROFESIONALNO OBRAZOVANJE Islamska pedagoška akademija Zenica, 1998. Filozofski fakultet Sarajevo, 2002. Magistrirao u Zenici 2012. godine na Pedagoškom fakultetu Zenica. Bio pripadnik ARBIH od aprila 1992. –decembra 1995. godine, ranjavan u borbi.Duži niz godina bavi se publicističkim radom. Tekstove objavljivao u „Preporodu“,“Oslobođenju“ i nekoliko internet portala među kojima „Bošnjaci. net“. Bio organizator prvog lista muslimanske organizacije u Bosni pod imenom „DAWA“.
ČLANSTVO – Član Predsjedništva Društva bibliotekara Bosne i Hercegovine (2008) – Predsjednik udruženja građana «Klub prijatelja Srebrenice Tešanj» – Prvi predsjednik Udruženja bibliotekara ZDK-a -Član Koordinacije bošnjačkih nevladinih organizacija BiH-Portparol za medije
KONFERENCIJE, SAVJETOVANJA, SEMINARI – Konferencije bibliotekara BiH (Tešanj, 2007, 2008, 2009,2010) (Predavanje: Marketing i promocija u javnim bibliotekama na primjeru vođenja kampanje čitanja, Tešanj 2009.) – Konferencija COBISS–a(Maribor, 2007, 2009) – Savjetovanje bibliotekara Juni na Uni(Bihać, 2007, 2008, 2009,2010 (Predavanje: Vizija i misija biblioteka, Bihać 2008.) – Međunarodne konferencije BAM -Asocijacija informacijskih stručnjaka bibliotekara, arhivista i muzeologa (2007, 2008,2009) – Na poziv Egipatske vlade učestvovanje na seminaru «Digitalizacija bibliotečke građe» Kairo, 2009)…
PROFESIONALNE AKTIVNOSTI – Pokreće i realizuje projekat kompjuterizacije(10 računara) Biblioteke i uključivanje Biblioteke u bibliotečku informacioni sistem COBISS (31.01.2008) – Pokreće web stranicu Biblioteke (2007) – U saradnji sa nevladinom omladinskom organizacijom CORMIT otvara Internet klub u našoj biblioteci(2007) – Inicira i prvo okupljanje bibliotekara BiH poslije rata uspješnim organizovanjem Prve konferencije bibliotekara BiH u Tešnju (2007), a zatim i Druge (2008), Treće (2009), Četvrte (2010), koje su također organizovane u Tešnju i na kojima su kao predavači nastupali eminentni stručnjaci iz oblasti bibliotekarstva iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Njemačke. – Pokreće akciju prikupljanja knjiga za povratnike u Srebrenicu (izdavači, građani, učenici) u kojoj je prikupljeno 1500 knjiga (2007) – Pokreće kampanju «Tešanj čita», sa ciljem promovisanja i približavanja knjige građanima (2009…) – Inicira sa organima vlasti u Općini Tešanj, izgradnju zgrade za Biblioteku, koja je prva zgrada u BiH namijenjena javnim bibliotekama (2007) – Pokreće Izdavačku djelatnost Opće biblioteke u kojoj je do sada izašlo šest naslova(2009) – Organizuje Tešanjski salon knjige na kojem su učestvovali izdavači iz BiH (2010) – Organizuje tribine, promocije, književne večeri, izložbe – Kontinuirano promoviše bibliotečku djelatnost, a samim tim i Biblioteku kroz razne vidove saradnje sa drugim bibliotekama iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske (Osijek, Zadar), Srbije (Novi Pazar, Kraljevo), a u lokalnoj zajednici sa školama, javnim ustanovama, privrednim i drugim subjektima, sa medijima, sve sa ciljem da podigne svijest građana o značaju i važnosti čitanja, a sami tim u lokalnoj zajednici i svijest o značaju bibliotečke djelatnosti – Inicira ustanovljenje nagrade «Mustafa Ćeman»(2007), koja nosi ime istaknutog bosanskohercegovačkog bibliografa i biblioifila, našeg sugrađanina, i koja se dodjeljuje svake godine na Konferenciji bibliotekara istaknutim bibliotekarima, knjižničarima i drugim djelatnicima iz bibliotečko-informacionih oblasti za posebno zalaganje u radu, te izuzetan doprinos razvoju bibliotekarstva i primjenu informacionih tehnologija u bibliotekarstvu.
OBJAVLJENA DJELA 1. Kriza morala mladih, 2006; 2. Pedagoške ideje u djelima Edhema Mulabdića, 2008; 3. Tragovi vremena, 2011; 4. Traganje za istinom, 2014; 5. Tešanjska biblioteka, 2016; 6. Mrkotić: monografija, 2018; 7. Bobare: monografija, 2019; 8. Tešanjski proces, 2020.
Samir Bureković
Rođen je 12.09.1968.godine u Brezi. Po zanimanju je magistar ekonomskih nauka.
Od 2012.godine je zaposlen je u općini Breza kao koordinator za rad mjesnih zajednica.
U periodu od 2013.godine do 2014.godine obavljao funkciju direktora JP“ Komunalno“ d.o.o. Breza. Vijećnik općinskog vijeća bio je dva puta, u periodu od 2008-2012.godine i u periodu od 2012-2015.godine.
Učesnik u ratu od početka rata 1992.godine do kraja rata 1995.godine. Učesnik brojnih humanitarnih akcija, kroz posao i privatno.
Oženjen je, otac dvoje djece.
Za funkciju načelnika općine Breza sam se kandidovao jer smatram da znanje i iskustvo koje sam stekao kroz rad u općini Breza, kroz neposredan kontakt sa mjesnim zajednicama i našim građanima, te kao vijećnik u općinskom vijeću – mogu iskoristiti za poboljšanje trenutnog stanja u našoj općini. Moj cilj je prvenstveno poboljšati kvalitet života građana Breze, a to možemo ostvariti kroz razvijanje privrede i stvaranje povoljnije klime za investitore čime ćemo obezbjediti nova radna mjesta i sprijećiti dalji odlazak mladih u borbi za egzistenciju. Našem gradu su potrebni infrastrukturni projekti i razvoj turističkih potencijala, kao i unapređenje u sektoru kulture i sporta. Svojim predanim radom i entuzijazmom truditi ćemo se da zajedno izgradimo bolju budućnost za sve građane naše Breze!
Do zajedničke pobjede!
Nermin Ogrešević
Rođen 19.12.1972.godine u Cazinu. Osnovno i srednje obrazovanje završio u rodnom gradu. Zvanje diplomiranog ekonomiste stekao je na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Tuzli 1999.godine. Magistrirao je ekonomske nauke 2011. godine.
Radno iskustvo:
- Privredna banka d.d. Bihać, 1999.-2001.
- Društvo za upravljanje fondovima ”KAPITAL INVEST” Bihać, 2001.-2002.
- J.P. ”Komunalije”, 2002.-2003.
- Poslanik u Skupštini USK-a 2003.-2004.
- Gradonačelnik grada Cazin, 2004.-2020.